Ta strona korzysta z plików cookie (ciasteczek) w celu personalizowania treści dla odbiorców. Każdy użytkownik może wyłączyć zapisywanie plików cookie w ustawieniach przeglądarki internetowej, co spowoduje, że nie będą gromadzone żadne informacje.

Produktów: 0 0,00 zł

Koszyk jest pusty

Ilość:

Suma: 0,00

MSM to skrót od nazwy metylosulfonylometan, która określa postać organiczną siarki. Taka forma jest łatwo przyswajalna przez ludzki organizm, dlatego używa się jej, jako suplementu. Zaletą stosowania MSM jest to, że nie powoduje przykrych dolegliwości, takich jak gazy jelitowe, przykry zapach ciała, czy alergie.

Naturalnym źródłem MSM w przyrodzie jest morski fitoplankton, stamtąd jest emitowany do atmosfery, a następnie utleniany – otrzymujemy w ten sposób formę siarczku dimetylu. Razem z opadami dostaje się do ziemi, a następnie do roślin. Stąd siarka organiczna jest obecna również w niektórych rodzajach żywności.

MSM możemy znaleźć w warzywach, takich jak czosnek, soczewica, nasiona słonecznika szparagi, brokuły, soja, cebula, a także mleko, jogurt, jajko, czy owoce morza. Przyjmując siarkę organiczną warto sięgnąć również po witaminę C i biotynę, które zwiększają jej wchłanialność. Warto pamiętać, że z wiekiem poziom siarki w organizmie spada, więc suplementacja w takim wypadku jest jak najbardziej wskazana.

Przeprowadzono już wiele badań na temat tej substancji i uznano ją za jedną z najmniej toksycznych występujących w biologii.

MSM - jest białym proszkiem o krystalicznej strukturze, wolnym od przykrego zapachu. Pełni szereg istotnych funkcji w organizmie m.in.: bierze udział w produkcji cennych enzymów, przeciwciał, co ma pośredni wpływ na wzmocnienie odporności, glutationu, który chroni przed destrukcyjnym działaniem wolnych rodników, a także wytwarzaniu tkanki łącznej (chrząstki i kolagenu), włosów, paznokci oraz skóry.

Siarka jest niezbędna żywym organizmom, znajduje się niemal w każdej komórce. Suplementy z dodatkiem siarki organicznej często przeznaczone są w celach profilaktycznych lub w przypadku wystąpienia urazów czy zapalenia stawów. Siarka bowiem posiada stabilizujące i przeciwutleniające działanie na tkanki.

 

MSM – doskonały suplement na stawy?

Po spożyciu, siarka organiczna dociera do ważnych białek, ostatecznie lokując się w kolagenie, skórze, naczyniach krwionośnych, keratynie i stawach. Jest niezwykle istotna w regeneracji tkanki chrzęstnej znajdującej się w stawach. MSM w relacji z glukozaminą i chondroityną  nadaje jej niezbędnej elastyczności i wspiera jej funkcjonowanie. Ponadto wykazuje szereg właściwości antyoksydacyjnych, dzięki czemu neutralizuje wolne rodniki i działa osłonowo wobec stawów, chroniąc chrząstkę stawową przed procesem starzenia. Jednocześnie oddziałuje na związki o podobnych funkcjach – zwiększa działanie przeciwutleniające polifenoli i innych związków z tej grupy.

W momencie, gdy tkanka chrzęstna włóknista jest osłabiona w wyniku utrzymującego się stanu zapalnego stawy stają się obolałe i opuchnięte, ponieważ w komórkach rośnie ciśnienie.

Jednak pod wpływem siarki organicznej może polepszyć się przepuszczalność ścian komórkowych i w konsekwencji polepszy się przepływ płynów tkankowych. W ten sposób usunięte mogą zostać toksyczne substancje z komórek, a dostarczone odżywcze i regenerujące.

W ten sposób ciśnienie komórkowe w tkankach stabilizuje się, a ból zostaje złagodzony. Biorąc pod uwagę to działanie, suplementy diety z MSM polecane są szczególnie osobom starszym oraz sportowcom narażonym na częste kontuzje.

MSM na piękne włosy, skórę i paznokcie

Siarka organiczna stosowana w połączeniu z witaminą C, krzemem, cynkiem, miedzią i cennymi aminokwasami dostarcza kompleksu składników, które odpowiadają za poprawę kondycji włosów, skóry i paznokci. Ponadto MSM bierze udział w syntezowaniu keratyny i kolagenu (funkcje kolagenu), które są budulcem pięknych włosów, mocnych paznokci oraz elastycznej skóry.

SKÓRA

Kiedy cierpimy na niedobory MSM nowo wyprodukowane komórki pozostają sztywne, przez co mogą pękać, ale może to również doprowadzić do powstania zmarszczek i blizn. Kiedy organizm posiada wystarczające ilości siarki organicznej skóra jest elastyczna, miękka i wygładzona. Dzieje się tak ponieważ MSM hamuje niechciane tworzenie się lub niszczenie kolagenu.

WŁOSY

MSM wywiera korzystny wpływ na stan włosów, ponieważ aminokwasy siarkowe wchodzą w skład keratyny, czyli białka będącego jednym z głównych ich budulców.

 PAZNOKCIE

Paznokcie, podobnie jak włosy, zbudowane są z białka o sporej zawartości siarki, czyli keratyniny. Dostarczanie MSM w postaci suplementów zapewnia więc wsparcie paznokci w postaci jednego z ważniejszych ich budulców. Jeżeli przy tym spożywamy wystarczająca ilość witaminy A, C i E oraz krzemu, czy cynku możemy cieszyć się pięknymi, twardymi paznokciami.

 

Witryna stworzona na platformie